Az egyetemisták, főoskolások nyilvánvalóan időszakosan szinte mind nagyon le vannak terhelve, főleg a vizsgaidőszak előtti pótlási héten, valamint a vizsgaidőszak alatt, minden félévben. Azonban sok olyan diák van, aki ezen időszakokon kívül rendelkezik kellő mennyiségű szabadidővel ahhoz, hogy gyakran eljárjon edzeni, bulizni, szórakozni, kikapcsolódni, lazulni. A szabadidőt érdemes azonban okosan beosztanod. Próbáld meg úgy megtervezni azt az időt, amikor nem közvetlen a tanulmányaiddal foglalkozol, hogy az segítse a jövődet mind szellemi, anyagi, mind szociális, mind egészségügyi szempontból.
Diákmunka
Jó választás lehet, ha sok szabadidővel rendelkezel, ha diákmunkát vállalsz. A leghasznosabb talán, ha a szakterületeden tudsz elhelyezkedni gyakornokként, de ahogy szokták mondani: a munka nemesít, nem kell ahhoz feltétlenül azon a területen elhelyezkednek, ahol később dolgozni szeretnél ahhoz, hogy csomó mindent megtanulj, ami később hasznodra válik. Ilyen például, hogy hogyan legyél megbízható, felelősségteljes, pontos, hogyan viselkedj professzionális környezetben, és hogyan tűrd a hosszú munkanapokat. Hidd el, ez sokat segít majd, ha leteszed a diplomát, és végleg kikerülsz a munkaerőpiacra.
Szociális élet
A szabadidődben természetesen fordítsd elég időt szociális életed kiteljesítésére is, hiszen lehet, hogy később erre nem jut majd elég időd, találkozz családoddal, rokonságoddal, járj el a barátokkal, haverokkal, próbálj egyensúlyt tartani ezen a téren is. A legjobb, ha olyan közös tevékenységet találtok, amit minden résztvevő élvez, ha ráadásul egészséges (pl. közös sportolás, kirándulás), az még nagyobb plusz.
Tanulás
Szabadidődben érdemes tanulni. Talán ekkor fogod fel igazán, hogy életed végéig érdemes tanulnod, mindig valami újat. Ez több szempontból is hasznos: fitten, élesen tartod elmédet, és a munkában, magánéletben is előnyödre válik a plusz tudás, még ha nem közvetlen a szakterületedet érinti is. Tanulj nyelveket, matematikát, informatikát, a közgazdaság alapjait, ezek mindig jól fognak jönni.
Sport és táplálkozás
Talán sokan nem gondolnak bele fiatalon, de a sportolás és a helyes táplálkozás duplán kifizetődő. Ne csak a jelenre gondolj, a jövődre is. Ha nem akarsz 50 évesen állandóan majd orvoshoz szaladgálni, alapozd meg középkori, időskori egészségedet úgy, hogy rendszeresen mozogsz, és próbálsz kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálkozni. Felejtsd el a dohányzást és a túlzó alkoholizálást!